Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni

ponad 5 lat temu

W środę 3 października starszaki z naszego przedszkola wyruszyły na wycieczkę do kopali soli w Bochni. Po przyjeździe na miejsce w małych grupkach zjechały windą ponad 200 metrów pod powierzchnię ziemi, gdzie miały możliwość przejścia "Śladami pracy górnika". Wielką frajdę sprawił im przejazd podziemną kolejką. Zadziwione wędrowały podziemnymi korytarzami, oglądały solne kalafiory, bałwany, piękne rzeźby, podziemne wyrobiska, groty, i kaplicę. Później odbyły podróż w dawne wieki i poznały historyczne narzędzia, urządzenia, sposoby wydobywania soli oraz trudną i niebezpieczną pracę górników i koni. Dzieci spotkały na swojej drodze górnika średniowiecznego i współczesnego oraz poznały legendę pierścienia św. Kingi. Następnie odpoczywały i bawiły się na podziemnym placu zabaw oraz boisku.