Witamy w dziale wydarzenia
?Pyszna i zdrowa sałatka owocowa?

Sezon na pyszne owoce trwa! Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego też dzieci postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową. Były przygotowania: umyliśmy owoce, przybory kuchenne, a także nasze ręce. Kiedy wszystko już było gotowe, przystąpiliśmy do krojenia owoców, mieszania i … degustacji. Ach, co to była za uczta! Sałatka smakowała wyśmienicie – nie wiemy, czy dlatego, że owoce były pyszne, czy dlatego że sami ją przyrządziliśmy? Już planujemy kolejną zdrową i smaczną potrawę. Zapraszamy do galerii.

Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni

W środę 3 października starszaki z naszego przedszkola wyruszyły na wycieczkę do kopali soli w Bochni. Po przyjeździe na miejsce w małych grupkach zjechały windą ponad 200 metrów pod powierzchnię ziemi, gdzie miały możliwość przejścia "Śladami pracy górnika". Wielką frajdę sprawił im przejazd podziemną kolejką. Zadziwione wędrowały podziemnymi korytarzami, oglądały solne kalafiory, bałwany, piękne rzeźby, podziemne wyrobiska, groty, i kaplicę. Później odbyły podróż w dawne wieki i poznały historyczne narzędzia, urządzenia, sposoby wydobywania soli oraz trudną i niebezpieczną pracę górników i koni. Dzieci spotkały na swojej drodze górnika średniowiecznego i współczesnego oraz poznały legendę pierścienia św. Kingi. Następnie odpoczywały i bawiły się na podziemnym placu zabaw oraz boisku.

Europejski Dzień Języków Obcych.

W dniu 27 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Europejski Dzień Języków Obcych. Jak wszyscy dobrze wiemy nauka języków jest niezmiernie ważna w dzisiejszych czasach. Dlatego od najmłodszych lat dzieci rozpoczynają przygodę z nauką języków obcych.Znalezione obrazy dla zapytania europejski dzień języków obcych w przedszkolu

"Cała Polska czyta dzieciom"

W naszym przedszkolu w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom", zaproszeni goście odwiedzają swoje pociechy w poszczególne dni miesiąca, począwszy od października i czytają krótkie książeczki lub bajki dla dzieci. Dzieci są bardzo zadowolone i dumne ze swoich rodziców. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych i chętnych do udziału w akcji do zgłaszania się do wychowawców grup.

Drodzy rodzice! Wasze dzieci są bardzo zadowolone z takiej formy kontaktów z dorosłymi. Czytanie książek przez bliskie osoby sprawia im wiele radości. Szkoda tylko, że tak mało jest  chętnych do czytania, choć przedszkolaki naprawdę nie mają wielkich wymagań. Wystarcza im świadomość, że to „mój rodzic” przyszedł do nas i czyta wszystkim dzieciom (to powód do dumy i radości), a czas spędzony z dzieckiem jest bezcenny.

Wycieczka do Pacanowa.

20 września 2019 r. dzieci z grupy Pszczółek i Żabek odwiedziły Europejkie Cenytum Bajek imienia Koziołka Matołka w Pacanowie.  Znalezione obrazy dla zapytania kozio?‚ek mato?‚ekCelem wycieczki było rozwijanie wyobraźni dzieci poprzez ich uczestnictwo w zabawach interaktywnych i pantomimicznych oraz poszerzanie i utrwalanie wiadomości o bajkach i baśniach.